24.112020

Łódzkie Dni Informatyki

Online

W dniach w dniach 24 – 27 listopada br., już po raz czwarty, odbędą się Łódzkie Dni Informatyki. Jest to największe w regionie wydarzenie poświęconym szeroko pojętej informatyce i telekomunikacji, współorganizowane przez Politechnikę Łódzką wspólnie z firmami z ICT Polska Centralna Klaster.


Ze względu na obecną sytuację epidemiczną tegoroczne ŁDI będą w pełni zdalne. Formuła tegorocznych dni rozszerzyła się do 4 dniowego wydarzenia, którego merytoryczny program bazuje na tematach zgłoszonych przez przedsiębiorstwa z klastra ICT oraz w przypadku modułu juniorskiego na tematyce zaproponowanej przez Politechnikę Łódzką i Uniwersytet Łódzki.

Otwarta formuła i szeroka dostępność Łódzkich Dni Informatyki, z serią wykładów, warsztatów i prezentacji, jest skierowana zarówno do uczniów szkół średnich, jak i studentów, a także profesjonalistów z branży. Tematy poruszane w tym roku to między innymi: bieganie bez kontuzji z użyciem sztucznej inteligencji; jak nie paść ofiarą ataku w sieci;  zastosowanie Internetu Rzeczy czy jak zarządza się projektem informatycznym w korporacji?.

Tegoroczny moduł juniorski adresowany do szkół średnich przewiduje 4 konkursy związane z przygotowaniem projektu w formie krótkiego filmu na jeden z zaproponowanych 4 tematów.

Natomiast studenci oraz pasjonaci informatyki mogą wziąć udział w warsztatach, wykładach

Jest to atrakcyjna forma poznania branży zwłaszcza dla uczniów szkół średnich, dla których przygotowano dedykowany moduł Junior, a w nim liczne konkursy oraz serię specjalnych mini wykładów.

Rozpoczęcie wydarzenia zaplanowano na 24 listopada od godziny 9.30 wykładem inauguracyjnym Własny biznes, wzloty i fackupy - czyli 8 rzeczy, które chciałbym wiedzieć zanim zostałem przedsiębiorcą, który wygłosi Michał Sadowski, jeden najbardziej cenionych ekspertów polskiego rynku marketingu i technologii informatycznych, założyciel firmy Brand 24.

Wydarzenie współfinansowane jest ze środków Urzędu Miasta Łodzi oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.

Strona wydarzenia www.lodzkiedniinformatyki.pl

Zobacz wszystkie

Nadchodzące wydarzenia

© 2021 MegaPraca.pl
Page load: 0,0051 s