24.102023

JDD Conference

Hotel Metropolo

24-25 października 2023 w Krakowie odbędzie się już 17 edycja jednej z największych w Polsce konferencji poświęconych językowi programowania Java. JDD to dwa dni wypełnione wykładami Java Championów oraz doświadczonych developerów z całego świata. Wydarzenie od lat gromadzi setki osób związanych z Javą - absolutnie wszystkich, którzy kodują i żyją tym językiem.

 

Programista Java - i co dalej?

 

Niezmienna popularność Javy sprawia, że osoby programujące w tym języku często mają zupełnie inne doświadczenia, przyzwyczajenia i oczekiwania podyktowane specyfiką branży, którą reprezentują. JDD to doskonałe miejsce, by spojrzeć na swoją pracę z innej perspektywy, poznać ciekawe, wartościowe narzędzia oraz dowiedzieć się, jak wprowadzić je do zawodowej rutyny w efektywny sposób.

 

Program JDD kompleksowo odpowiada aktualnej sytuacji w branży IT. Głośne zagadnienia, w tym mikroserwisy, czysty kod oraz migracja do chmury, najnowsza wersja Javy, kolejne języki jak Scala i Kotlin, popularne frameworki typu Spring czy usługi jak AWS Lambda - to tylko namiastka tematów, które poruszane są podczas konferencji.

 

Prezentują je najlepsi specjaliści z całego świata, posiadający wieloletnie doświadczenie programistyczne i biznesowe, często noszący tytuł “Java Champion”. Na scenie JDD wystąpią między innymi: Adam Bien, Edwin Derks, Mary Grygleski, Jarek Pałka i Sławomir Sobótka.

 

Program tworzony przez społeczność

 

Skąd jednak wiadomo, że właśnie takie tematy powinny pojawić się w agendzie? Po pierwsze, za program konferencji odpowiada Rada Programowa złożona z najbardziej aktywnych i doświadczonych przedstawicieli środowiska Java w Polsce. Eksperci oceniają i wybierają najbardziej wartościowe zgłoszenia prelegentów w ramach Call For Papers.

 

JDD sięga jednak głębiej - do źródła całej aktywności w polskim świecie Javy. Specjalnie z myślą o przedstawicielach Java User Groups, czyli organizacji lokalnie zrzeszających programistów, powstał konkurs JUGmajster. Cel? Stworzenie ścieżki poruszającej tematy istotne z perspektywy społeczności oraz umożliwienie rozwoju początkującym prelegentom. O tytuł JUGmajstra mogą rywalizować osoby debiutujące na scenie JDD, a zwycięzcę typuje publiczność.

 

Miękkie nie znaczy mniej istotne

 

Temat umiejętności miękkich w branży IT nie jest niczym nowym, jednak jak nadać mu taką samą rangę, jak tematom technicznym, jednocześnie oferując wysoki poziom? W programie JDD co roku wyróżnia się kilka wartościowych propozycji z zakresu soft skills, które są ciekawe zarówno dla samych programistów, jak i licznych na konferencji team leaderów, project managerów, a także przedstawicieli działów HR.

 

Osoby nie pełniące stricte technicznych ról, które na co dzień współpracują z programistami, mają również możliwość bliższego poznania realiów pracy tych ostatnich, a tym samym usprawnienia wzajemnych relacji. Tego typu prezentacje są również istotne z perspektywy osób pełniących wyższe stanowiska oraz przedstawicieli zarządów firm technologicznych, którzy również są istotną częścią publiczności JDD.

 

Networking i luz

 

Kolejne aktualizacje, szereg innowacyjnych narzędzi do wyboru, odmienne podejścia i metodyki - jak widać można je pogodzić, tworząc wielopoziomowe wydarzenie jednoczące całą społeczność Java. Pomaga w tym swobodna atmosfera konferencji, otwartość ekspertów i mnóstwo przestrzeni do dyskusji. Oprócz wykładów uczestnicy mogą wziąć udział w licznych konkursach, atrakcjach oferowanych przez firmy partnerskie oraz integracyjnej imprezie wieczornej.

 

Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w konferencji JDD mogą skorzystać z 10% rabatu na bilety z kodem: JDD23xMegaPraca w ramach patronatu (zniżka nie dotyczy biletów grupowych i studenckich).

 

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie: https://bit.ly/3ZkSd3e

Zobacz wszystkie

Nadchodzące wydarzenia

© 2024 MegaPraca.pl
Page load: 0,0063 s